Duhovski ponedeljak u Donjem Lapcu

Na Duhovski ponedeljak (28. maja), vernici parohije donjolapačke u Donjem Lapcu, proslavili su svoju hramovnu slavu. Ovim povodom Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, uz saslu�enje paroha pla�čanskog - jereja Dragana Antonića, paroha gračačkog - jereja Du�ana Lujića i nadle�nog paroha - jereja Predraga Pantelića, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju. Liturgiji je prisustvovao i veliki broj djece koji u osnovnoj �koli u Donjem Lapcu pohađaju časove pravoslavne veronauke. Posle zaamvone molitve Episkop Gerasim je izvr�io rezanje slavskog kolača i osvećenje slavskog �ita a potom se u prigodnoj besedi obratio vernicima.
      Po zavr�enoj Liturgiji Episkopa Gerasima je u prostorijama op�tine Donji Lapac primio načelnik op�tine Ilija Obradović. Tema ovog sastanka bio je dogovor oko poduzimanja potrebnih koraka kako bi radovi na zavr�etku hrama u Donjem Lapcu bili privedeni kraju.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.