Arhijerejska Liturgija u crkvi Ru�ici u Korenici

U Nedelju sedmu po Vaskrsu � Nedelju Svetih Otaca (20. maja) Njegovo Preosve�tenstvo Episkop bregalnički i mestobljustitelj Eparhije bitoljske G.G. Marko, uz saslu�enje Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima i vi�e sve�tenika Eparhije gornjokarlovačke, povodom zavetne slave vernika parohije koreničke, slu�io je svetu Arhijerejsku Liturgiju u crkvi Ru�ici u Korenici. Liturgiji je prisustvovao veliki broj koreničkih vernika ali i ne mali broj vernika iz Zagreba, koji su pre�li daleki put kako bi na ovom svetom mestu učestvovali u ovom molitvenom slavlju i uzdigli svoje molitve Gospodu. Po zaamvonoj molitvi izvr�eno je rezanje slavskog kolača i osvećenje slavskog �ita, a po zavr�etku Liturgije Episkop Gerasim je svima prisutnima uputio reči dobrodo�lice, prvenstveno se zahvaliv�i Episkopu Marku na časti koju je svojom posetom ukazao stradalnoj Eparhiji gornjokarlovačkoj.  Nakon toga Episkop Marko se zahvalio na riječima dobrodo�lice ne skrivajući svoju radost zbog ove posete, a potom naglasio potrebu očuvanja čistote vere u na�em vremenu kao �to su to nama predali Sveti Oci čiji spomen danas slavimo.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.