Susret Episkopa Gerasima sa gradonačelnikom Petrinje

Danas 09. maja, gradonačelnik grada Petrinje - gospodin Miroslav Gregurinčić, u maloj gradskoj vijećnici primio je Episkopa gornjokarlovačkog Gospodina Gerasima. U pratnji Episkopa su bili paroh petrinjski Mile Ristić i pretsednik Vijeća Srpske nacionalne manjine, gospodin Branko Radanović. Do susreta je do�lo na inicijativu Episkopa Gerasima, a razgovaralo se o obnovi hrama Svetog Spiridona čudotvorca, miniranog 1991 godine, te povrata nacionalizovane imovine starog hotela �Banija�, kao i drugih zemlji�nih parcela koje se nalaze u Petrinji. Gradonačelnik Gregurinčić je upoznao Episkopa Gerasima sa DPU - Centar koji bi trebao biti usvojen do jeseni, a u kome je predviđeno mesto i za pravoslavni hram.
    U konstruktivnom razgovoru, i Episkop Gerasim i gradonačelnik Gregurinčić, naglasili su da ru�evina miniranog hrama treba biti uklonjena i da se hram mora obnoviti. Episkop Gerasim je rekao da je crkva spremna na određene ustupke gradu, a zauzvrat da se obnovi hram i da se vrati stari hotel �Banija�, koji se danas uru�ava zbog nebrige nesavesnih gospodara.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.