Vaskrs u Eparhiji gornjokarlovačkoj

Najveći hri�ćanski praznik, Vaskrsenje Gospoda Boga i Spasa na�ega Isusa Hrista, koji ove godine slave svi hri�ćani zajedno, proslavljen je svečanim vaskr�njim bogoslu�enjima u velikom broju hramova Eparhije gornjokarlovačke.  Bogoslu�enjima je prisustvovao i veliki broj vjernika, koji su �eljeli da u svojim hramovima, u duhu hri�ćanske pravoslavne vjere, kako to jedino i priliči nama hri�ćanima, proslave pobedu vječnog �ivota nad smrću koju nam je darovao Gospod Isus Hristos.
    Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je Vaskr�nje jutarnje i Svetu Arhijerejsku Liturgiju u kapeli Svetog oca Nikolaja mirlikjskog u Karlovcu. Episkopu su salu�ivali nadle�ni parohijski sve�tenici: protojerej Du�ko Spasojević i jerej Slavi�a Simaković. Bogoslu�enjima je, pored većeg broja v
jernika, prisutvovao i ambasador Republike Srbije u Hrvatskoj � gospodin Radivoje Cvjetićanin i savjetnik presednika Republike Hrvatske � prof. dr. sc. Sini�a Tatalović. Poslije zaamvone molitve Episkop Gerasim je izvr�io osvećenje sira i jaja koje se tradicionalno vr�i na Vaskrs, a po zavr�enoj Liturgiji pročitana je vaskr�nja poslanica Njegove Svetosti Patrijarha srpskog G.G. Pavla. Nakon toga, zbog zasluga na jačanju crkvene organizacije, vjerskog �ivota i duhovnosti, Episkop Gerasim je protojereja Du�ka Spasojevića, odlikovao pravom no�enja naprsnog krsta.
    Na Vaskr�nji ponedeljak, Episkop Gerasim je, uz saslu�enje protojereja-stavrofora Du�ka Spasojevića i jereja Miroslava Babića, slu�io Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Kolariću. Ovom prilikom, nadle�nog parohijskog sve�tenika jereja Miroslava Babića, Episkop je odlikovao činom protojereja.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.