O VASKRSU 2007. GODINE

P A V L E

PO MILOSTI BOŽJOJ

PRAVOSLAVNI ARHIEPISKOP PEĆKI, MITROPOLIT
BEOGRADSKO-KARLOVAČKI I PATRIJARH SRPSKI, SA SVIMA ARHIJEREJIMA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE, SVEŠTENSTVU, MONAŠTVU I SVIMA SINOVIMA I KĆERIMA NAŠE SVETE CRKVE: BLAGODAT, MILOST I MIR OD BOGA OCA, I GOSPODA NAŠEG ISUSA HRISTA, I DUHA SVETOGA, UZ RADOSNI VASKRŠNjI POZDRAV:

HRISTOS VASKRSE!

DAN JE VASKRSENjA, PROSVETIMO SE, LjUDI!
PASHA GOSPODNjA PASHA,
OD SMRTI U ŽIVOT I SA ZEMLjE NA NEBESA
HRISTOS NAS PREVEDE!

Ovim stihovima pashalne pesme, draga deco duhovna, mi, verujući narod Božji, počinjemo Slavlje nad slavljima, pevanje nad pevanjima o Događaju nad događajima – Vaskrcenju Hristovom. Vaskrsenje, koje, kao i Raspeće, za Jevreje beše sablazan, a za Grke bezumlje, mi doživljavamo i slavimo kao najdublje iskustvo naše vere i življenja. To je iskustvo koje doživeše najpre svete žene mironosice i sveti apostoli, a potom mi koji verom primismo što nam oni blagosloveno predadoše – verom koja postaje sila života.
   Ushićen ovom činjenicom novog života...

..::POSLANICA::..