Sastanak sve�tenstva i mona�tva Eparhije gornjokarlovačke

U manastiru Gomirje, 27. decembra o.g. pod predsedni�tvom Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima, odr�an je sastanak  sve�tenstva i mona�tva Eparhije gornjokarlovačke. Nakon molitve, u uvodnoj reči Episkop Gerasim je pozdravio sve prisutne sve�tenike, a potom izneo kratak pregled najva�nijih de�avanja u protekloj godini. Posle toga sve�tenici su podnosili izve�taje o stanju na svojim parohijama a koji se tiču obnove hramova i parohijskih domova, vr�enja bogoslu�enja i obreda, izvođenja nastave veronauke u �kolama, kao i povrata izbeglog i raseljenog stanovni�tva na svoja ognji�ta. Najče�ći problemi sa kojima se susreću sve�tenici su: veliki broj o�tećenih hramova kojima je potrebna hitna obnova i sanacija,  slab povrat stanovni�tva  i migracije selo-grad, manji broj učenika koji se opredeljuju za pohađanje nastave pravoslavne veronauke, itd.
      Episkp Gerasim je istakao da su prioritetni planovi za narednu 2007 god. nastavak obnove hramova i parohijskih domova ali i povratak nacionalizovane imovine koji neopravdano usporavaju nadle�ne vlasti. Shodno svojim mogućnostima Eparhija gornjokarlovačka će i ubuduće kroz rad humanitarne organizacije Srpske Pravoslavne Crkve ''Čovekoljublje''  a u skladu sa svojim mogućnostima, pomagati ugro�enom stanovni�tvu. Povodom predstojećih Bo�ićnih praznika Episkop je preko ove organizacije pripremio pakete namijenjene slijepim i slabovidnim osobama, koje će im uručiti nadle�ni sve�tenici.
      Na kraju sastanka Episkop je područnom sve�tenstvu Eparhije gornjokarlovačke čestitao predstojeće Bo�ićne i novogodi�nje praznike.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.