Episkop u poseti Gospiću i Perušiću

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, 06. novembra 2006 godine, posetio je Grad Gospić, gdje je prisustvovao sastanku sa mjesnim vlastima grada. Sastanak je vođen u vezi sa problematikom memorijalnog parka ''Nikola Tesla'', te dovršetkom nekih preuzetih a nizvršenih obaveza, kao i u vezi sa izgradnjom, u ratu porušenog hrama Sv. velikomučenika Georgija u Gospiću.
      Nakon sastanka sa vlastima Gospića, Episkop je, zajedno sa nadležnim parohom jerejem Daliborom Tanasićem i advokatom g. Simom Rajićem, posetio opštinu Perušić gdje je sa mjesnim vlastima razgovarao o HEP-ovom planu izgradnje hidrocentrale na rijeci Lika, čime bi bio poplavljen veliki dio zemljišta koje je u vlasništvu crkve kao i hram Sv. velikomučenice Nedelje u Mlakvi. Nakon posete vlastima, Episkop je obišao hram Sv. apostola i jevanđeliste Luke u Studencima, hram Sv. Nikole (kod mosta) u Lipovom Polju, kao i hram Sv. velikomučenice Nedelje u Mlakvi koji bi trebao da bude potopljen.