Posle trogodišnje obnove hramu Svetog
velikomučenika Georgija u Dvoru vraćen stari izgled i sjaj

Hram Sv. vel. Georgija u Dvoru podignut je 1880. godine i upisan je u Registar kulturnih dobara Republike Hrvatske.  Od 1957. god. kada je obnavljan samo zvonik,  do 2003. god. kada je započeta obnova, hram nije obnavljan. Zbog toga do 2006. god. kada je završena kompletna spoljašnja obnova, hram se nalazio u dosta lošem stanju, a tome je doprinijelo prokišnjavanje, loša dotrajala stolarija kao i neulaganje u proteklih 126 godina. Hram je obnovljen uz Božiju pomoć i pomoć Ministarstva kulture, Eparhije gornjokarlovačke, Opštine Dvor, sisačko-moslavačke Županije i vjernika. I pored toga što je spoljašnja obnova hrama završena i hramu vraćen stari izgled i sjaj planiramo započeti unutrašnje uređenje, koje se odnosi na konzervatorsko-restauratorska ispitivanja, restauriranje ikona, ikonostasa, zidnih freski  kao i samih zidova. Zahvaljujemo se svima onima koji su do sada pomogli obnovu hrama Sv. vel. Georgija u Dvoru i ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da pomognu nastavak radova tj. unutrašnje uređenje hrama. Svi oni koji žele pomoći mogu se obratiti Upravi crkvene opštine Dvor na tel: +385 44 871-811 i +385 98 563-613.