Sveta Arhijerejska Liturgija u Marindolu

Danas 01. oktobra vladika gornjokarlovački G.G. Gerasim služio je svetu arhijerejsku Liturgiju u Marindolu, (južni dio Slovenije koji se nalazi u sastavu Eparhije gornjokarlovačke), u hramu Svetih apostola Petra i Pavla, podignutog 1858 godine. Danas se o hramu staraju parohijani kojih u selu Marindolu ima oko 160 ljudi u 40 domova. Pored hrama je nedavno podignut i dom, a podigli su ga meštani Marindola za svoje poterbe i potrebe crkve.
    U svojoj besedi Vladika Gerasim je pozdravio sve prisutne, naglasivši potrebu svih pravoslavnih hrišćana da svojim aktivnim učešćem na svetim bogosluženjima i pričešćivanjem  potvrđuju svoje zajedništvo sa Hristom, Sazdateljem našim.
Nakon Svete Liturgije crkvenoopštinski odbor zajedno sa svojim parohom protojerej-stavroforom Jelenkom Stojanovićem priredio je trpezu ljubavi na kojoj su se okupili parohijani parohije marindolske zajedno sa Episkopom i sveštenstvom.