Hor srpskomoravičke parohije
poklonio se svetinjama Beograda i Fruške Gore

Blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima,  hor srpskomoravičke parohije ''Vladika Danilo Jakšić''  posetio je i poklonio se svetinjama Beograda i Fruške Gore. Svim članovima hora priređena je dobrodošlica u Ministarsvu za Dijasporu Republike Srbije gdje ih je pozdravio Ministar Vojislav Vukčević. Nakon toga posetili su muzej Srpske Crkve, Sabornu crkvu, crkvu Sv. Marka, a potom i hram Sv. Save na Vračaru. Nakon prenoćišta u Beogradu uputili su se ka Fruškoj Gori, gde su pohodili manastire: Krušedol, Grgeteg i Remetu a zatim i vladičanski dvor u Sremskim Karlovcima. Ispunjeni duhovnom radošću vratili su se u svoju parohiju sa verom i nadom da će im se ponovo ukazati prilika da posećuju mnogobrojne srpske svetinje.