Hor srpskomoravičke parohije
poklonio se svetinjama Beograda i Fru�ke Gore

Blagoslovom Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima,  hor srpskomoravičke parohije ''Vladika Danilo Jak�ić''  posetio je i poklonio se svetinjama Beograda i Fru�ke Gore. Svim članovima hora priređena je dobrodo�lica u Ministarsvu za Dijasporu Republike Srbije gdje ih je pozdravio Ministar Vojislav Vukčević. Nakon toga posetili su muzej Srpske Crkve, Sabornu crkvu, crkvu Sv. Marka, a potom i hram Sv. Save na Vračaru. Nakon prenoći�ta u Beogradu uputili su se ka Fru�koj Gori, gde su pohodili manastire: Kru�edol, Grgeteg i Remetu a zatim i vladičanski dvor u Sremskim Karlovcima. Ispunjeni duhovnom rado�ću vratili su se u svoju parohiju sa verom i nadom da će im se ponovo ukazati prilika da posećuju mnogobrojne srpske svetinje.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.