Proslavljena Velika Gospojina u manastiru Gomirje

Na praznik Uspenija Presvete Bogorodice-Veliku Gospojinu, održan je tradicionalni sabor u manastiru Gomirje. Ove godine zabilježena je poseta od oko četiri hiljade vernika. Uoči samog praznika, Njegovo preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački Gerasim, u prepunoj manastirskoj crkvi, služio je bdenije. Sutradan, na sam praznik Episkop Gerasim je, uz sasluženje više sveštenika Eparhije gornjokarlovačke, te pojanje hora srpskomoravičke parohije ''Vladika Danilo Jakšić'', služio Svetu Arhijerejsku Liturgiju, kojoj su prisustvovali  mnogobrojni ugledni gosti: g. Luka Denon-dožupan primorsko-goranske županije, prf. Anton Mance-gradonačelnik Vrbovskog, dr. prf. Siniša Tatalović-savetnik u uredu predsednika Republike Hrvatske, konzul žeran Mira Jegdić-predstavnica generalnog konzulata  Srbije-Rijeka i drugi. U sklopu Liturgije izvršen je obred osvećenja slavskog žita i rezanja slavskog kolača, nakon čega je organizovana litijska povorka oko manastirskog hrama. U 18. časova služeno je Večernje bogosluženje a potom i Akatist Presvetoj Bogorodici.