Proslavljena Velika Gospojina u manastiru Gomirje

Na praznik Uspenija Presvete Bogorodice-Veliku Gospojinu, odr�an je tradicionalni sabor u manastiru Gomirje. Ove godine zabilje�ena je poseta od oko četiri hiljade vernika. Uoči samog praznika, Njegovo preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački Gerasim, u prepunoj manastirskoj crkvi, slu�io je bdenije. Sutradan, na sam praznik Episkop Gerasim je, uz saslu�enje vi�e sve�tenika Eparhije gornjokarlovačke, te pojanje hora srpskomoravičke parohije ''Vladika Danilo Jak�ić'', slu�io Svetu Arhijerejsku Liturgiju, kojoj su prisustvovali  mnogobrojni ugledni gosti: g. Luka Denon-do�upan primorsko-goranske �upanije, prf. Anton Mance-gradonačelnik Vrbovskog, dr. prf. Sini�a Tatalović-savetnik u uredu predsednika Republike Hrvatske, konzul �eran Mira Jegdić-predstavnica generalnog konzulata  Srbije-Rijeka i drugi. U sklopu Liturgije izvr�en je obred osvećenja slavskog �ita i rezanja slavskog kolača, nakon čega je organizovana litijska povorka oko manastirskog hrama. U 18. časova slu�eno je Večernje bogoslu�enje a potom i Akatist Presvetoj Bogorodici.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.