Osvećenje česme u Bjelopolju

U Nedelju 9-u po duhovima, 13. avgusta 2006 godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u crkvi Ružici u Bjelopolju, uz  sasluženje sveštenika jereja Dalibora Tanasić i jereja Dragana Antonić, te prisustvo većeg broja vernika. Ovom prilikom Episkop Gerasim je izvršio i osvećenje novopodignute česme koja se nalazi u neposrednoj blizini hrama, a na kojoj su po predanju izlečeni mnogi bolesnici. Ova česma je veoma poznata u ovom kraju ali i šire, i na nju dolaze ljudi raznih veroispovesti i nacionalnosti tražeći izlečenje, umivajući se i odnoseći vodu za upotrebu u domaćinstvu. Posle osvećenja česme, Episkop je svetom tajnom krštenja u crkvu uveo još jednog novog člana.