Episkopska poseta Pje�ćanici i Nebljusima

Na praznik Svetog proroka Ilije, 02.avgusta 2006 godine, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Pje�ćenici kod Vrginmosta-Gvozda. Saslu�ivali su mu: protojerej-stavrofor Bo�o Bakajlić iz Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke, protojerej Radoslav Anđelić-paroh dvorski i jerej Luka Verić-nadle�ni paroh. Posle zaamvone molitve izvr�eno je osvećenje �ita i rezanje slavskog kolača, nakon čega je priređena trpeza ljubavi. U svojoj besedi Episkop je govorio o značaju praznika istakav�i ognjenu veru i smelost Svetoga proroka Ilije prema Bogu.
        U večernjim časovima istog dana, Episkop Gerasim je posetio parohiju donjolapačku i selo Nebljusi na granici sa Bosnom i Hercegovinom, gdje je slu�io večernje bogoslu�enje. Ovo je jedan od značajnijih crkvenih skupova u Lici i procenjuje se da je bilo oko tri hiljade ljudi. U svojoj besedi, Episkop je pozdravio okupljeni narod ohrabriv�i ih da izdr�e sva isku�enja i nevolje i da ostanu do kraja verni svojoj pradedovskoj veri i svojoj crkvi.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.