Slava Eparhije gornjokarlovačke

U hramu Sv. apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom, na dan Sv. Save gornjokarlovačkog, 17. jula 2006 godine, Naša Eparhija je svečano proslavila svoju slavu. Svetu arhijerejsku Liturgiju služio je Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski G.G. Jovan uz sasluženje Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima, te sveštenstva i monaštva Eparhije gornjokarlovačke. Liturgiji su prisustvovali i zastupnik Srba u Hrvatskom državnom Saboru Gospodin Milorad Pupovac, predstavnici Srpske ambasade u Hrvatskoj te  Vijeća srpske nacionalne manjine karlovačke županije, koji su takođe uzeli da proslavljaju sv. Savu gornjokarlovačkog kao svog patrona. U sklopu Liturgije izvršeno je osvećenje slavskih žita i rezanje slavskih kolača, nakon čega je Episkop Gerasim pozdravio sve prisutne goste, podsetivši ih na značaj ličnosti sv. Save gornjokarlovačkog i kao i na njegovo stradanje koje je podneo Hrista radi. Posle Liturgije nastavljeno je druženje za trpezom ljubavi u parohijskom domu u Donjem Budačkom, gde su goste pozdravili Episkop Gerasim, Mitropolit Jovan i Milorad Pupovac.