Slava hrama u Vojnom Tuku

Na praznik Sv. apostola Petra i Pavla 12. jula 2006  godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, služio je svetu Arhijerejsku Liturgiju u Vojnom Tuku kod Delnica. Sasluživali su mu protojerejstavrofor Mićo Kostić, paroh riječki i nadležni paroh protojerejstavrofor Jelenko Stojanović. U sklopu liturgijskog slavlja nošena je litija oko hrama i izvršeno osvećenje slavskog žita i rezanje slavskog kolača. U svojoj besedi Episkop Gerasim pozdravio je prisutne vernike, podsetivši ih na veliki značaj ličnosti svetih apostola kao i  na njihov rad na propovedanju Jevanđelske istine. Episkop je posebno pohvalio vernike ovog mesta, istakavši njihovu revnost oko održavanja hrama.