Teslin jubilej

Dana 10. jula 2006 godine, pred očima cele svetske javnosti u Smiljanu je upriličeno obilje�avanje 150-e godi�njice od rođenja Nikole Tesle. Dio protokola koji se ticao Srpske Pravoslavne Crkve, otpočeo je slu�enjem svete arhijerejske Liturgije u hramu Sv. apostola Petra i Pavla u kome je slu�bovao Nikolin otac Milutin. Svetu arhijerejsku Liturgiju je slu�io Njegovo Visokopreosve�tenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski G.G. Jovan, uz saslu�enje Episkopa bihaćko-petrovačkog G.G. Hrizostoma, Episkopa osječko-poljskog i baranjskog G.G. Lukijana, Episkopa slavonskog G.G. Save, Episkopa dalmatinskog G.G. Fotija, Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima, te vi�e sve�tenika i monaha. Bogoslu�enju je prisustvovao veći broj vernika, te predstavnici katoličke crkve, na čelu sa biskupom gospićko-senjskim mns. Milom Bogović, kao i zastupnici srpskog naroda u Hrvatskom saboru i mnogobrojni drugi gosti. Po zavr�enoj Liturgiji, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim je u svojoj besedi pozdravio sve prisutne goste, te istakao veliki značaj Tesline ličnosti za celo čovečanstvo i posebno naglasio va�nost njegovih poruka. Trpeza ljubavi priređena je u Korenici, gde se prisutnima obratio Mitropolit zagrebačko-ljubljanski G.G. Jovan, zahvaliv�i se Episkopu Gerasimu na pozivu i organizaciji ovog velikog događaja.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.