Zavr�en ikonostas hrama
Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu

Blagoslovom Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G.Gerasima, zavr�ena je izrada ikonostasa potrebnog za hram Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu, rodnom mestu Nikole Tesle. Ikonostas je prevezen u Smiljan i u toku su radovi na njegovom postavljanju i ugrađivanju ikona koje su ikonopisale monahinje Eparhije dalmatinske. Svi ovi radovi se izvode u sklopu obilje�avanja 150-e godi�njice od rođenja Nikole Tesle, gdje se pored obnove hrama i parohijskog doma vr�i i izgradnja Tematskog parka Nikola Tesla. Centralna proslava obilje�avanja ovog, za celi svet značajnog jubileja, odr�aće se 10. jula ove godine i ovim povodom u hramu Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu, sa početkom u 09:00 časova slu�iće se Sveta Arhijerejska Liturgija, sa vi�e Episkopa Srpske Pravoslavne Crkve, svi sve�tenici Eparhije gornjokarlovačke, ugledni gosti i veći broj vernika.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.