Završen ikonostas hrama
Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu

Blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G.Gerasima, završena je izrada ikonostasa potrebnog za hram Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu, rodnom mestu Nikole Tesle. Ikonostas je prevezen u Smiljan i u toku su radovi na njegovom postavljanju i ugrađivanju ikona koje su ikonopisale monahinje Eparhije dalmatinske. Svi ovi radovi se izvode u sklopu obilježavanja 150-e godišnjice od rođenja Nikole Tesle, gdje se pored obnove hrama i parohijskog doma vrši i izgradnja Tematskog parka Nikola Tesla. Centralna proslava obilježavanja ovog, za celi svet značajnog jubileja, održaće se 10. jula ove godine i ovim povodom u hramu Sv. apostola Petra i Pavla u Smiljanu, sa početkom u 09:00 časova služiće se Sveta Arhijerejska Liturgija, sa više Episkopa Srpske Pravoslavne Crkve, svi sveštenici Eparhije gornjokarlovačke, ugledni gosti i veći broj vernika.