Episkop Gerasim u poseti Smiljanu,
Gospiću, Medaku i Gračacu

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim posetio je na treći dan praznika Duhova 13. juna 2006 godine, Smiljan i gradilište tematskog parka posvećenog Nikoli Tesli. Tom prilikom Episkop je, uz sasluženje sveštenstva Eparhije gornjokarlovačke osvetio zvona koja će biti postavljena u crkvi sv. Apostola Petra i Pavla u Smiljanu a koja su donirana od strane Elektroprivrede Srbije u čast proslave 150 godišnjice Nikole Tesle. Nakon toga Episkop Gerasim je obišao gradilište porušenog parohijskog doma u Gospiću, a potom i crkvu Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Medku. Zatim se u Gračacu susreo sa načelnikom opštine Gračac g. Nikolom Boltom i njegovim saradnicima. U razgovorima je bilo riječi o aktualnim zbivanjima u opštini Gračac i o mogućnostima saradnje Srpske Pravoslavne Crkve i opštine Gračac.