Poseta Dvoru na Uni

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, 09. juna 2006 godine, posetio je opštinu Dvor na Uni. U prostorijama opštine susreo se sa opštinskim vlastima na čelu sa načelnikom opštine gospodinom Milanom Oblaković, zamjenikom Franjom Juranović, predsednikom SDSS-a Nikolom Arbutina i predsednikom veća Milošem Mrkobrada. Tema razgovora je bilo mnoštvo pitanja vezanih za život Srba na području ove opštine, povratak izbeglog i raseljenog stanovništva, obnova hramova itd. Posle završene posete opštinskim vlastima, Episkop Gerasim je posetio i Crkvenu opštinu Dvor gdje je sa nadležnim parohom protojerejem Radoslavom Anđelić razgovarao o tekućim pitanjima ove Crkvene opštine.