Spasovdan u Kolariću

Na praznik Vaznesenja Gospodnjeg-Spasovdan (01. juna 2006 god.), Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, povodom hramovne slave u Kolariću, služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju. Sasluživali su mu: protojerej Duško Spasojević, paroh karlovački i jerej Miroslav Babić, paroh kolarićko-vojnićki. U toku Liturgije Episkop Gerasim je izvršio osvećenje slavskih kolača i osvećenje novog krsta koji će biti postavljen na zvonik a koji su donirali vjernici ove parohije. Zajedno sa hramovnom slavom, svoju slavu je proslavilo i Vijeće srpske nacionalne manjine opštine Vojnić. Liturgiji su pored većeg broja vernika, prisustvovali i predstavnici opštinske vlasti na čelu sa načelnikom opštine Vojnić gospodinom Nebojšom Andrić i donačelnikom  gospodinom Nikolom Pavić. Posle Liturgije priređena je trpeza ljubavi.