Proslava hramovne slave u Dvoru

Na Đurđevdan, 06.maja 2006 god. Njegovo Presveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim je povodom hramovne slave hrama Sv. velikomučenika Georgija u Dvoru služio Svetu Arhijerejsku Liturgiju. Episkopu su sasluživali: protojerej Radoslav Anđelić paroh dvorski, jerej Zoran Mumović paroh kostajnički i jerej Luka Verić paroh toplički. Bogosluženju su uz veliki broj vernika, prisustvovali i načelnik opštine Dvor Milan Ovlaković, zamenik načelnika i predsednik SDSS-a Nikola Arbutna, predsednik veća opštine Dvor Miloš Mrkobrada, predsednik kulturnog društva Prosveta, pododbora Dvor Miloš Kepčija, i predsednik veća za nacionalne manjine  Dvor Simo Rajišić. Posle zaamvone molitve, osvećena su slavska žita i prerezani  slavski kolači. Sveti velikomučenik Georgije je krsna slava mnogih Srba, kao i pojedinih srpskih institucija. U svojoj besedi Episkop Gerasim je pozdravio prisutne vernike i čestitao im krsnu slavu, podsetivši ih na mučeničko stradanje sv. velikomučenika Georgija za veru u vaskrslog Hrista. Posle bogosluženja pred hramom je upriličen program kulturnog društva Prosveta, posle čega je u parohijskom domu priređena trpeza ljubavi.