Proslava hramovne slave u Dvoru

Na Đurđevdan, 06.maja 2006 god. Njegovo Presve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim je povodom hramovne slave hrama Sv. velikomučenika Georgija u Dvoru slu�io Svetu Arhijerejsku Liturgiju. Episkopu su saslu�ivali: protojerej Radoslav Anđelić paroh dvorski, jerej Zoran Mumović paroh kostajnički i jerej Luka Verić paroh toplički. Bogoslu�enju su uz veliki broj vernika, prisustvovali i načelnik op�tine Dvor Milan Ovlaković, zamenik načelnika i predsednik SDSS-a Nikola Arbutna, predsednik veća op�tine Dvor Milo� Mrkobrada, predsednik kulturnog dru�tva Prosveta, pododbora Dvor Milo� Kepčija, i predsednik veća za nacionalne manjine  Dvor Simo Raji�ić. Posle zaamvone molitve, osvećena su slavska �ita i prerezani  slavski kolači. Sveti velikomučenik Georgije je krsna slava mnogih Srba, kao i pojedinih srpskih institucija. U svojoj besedi Episkop Gerasim je pozdravio prisutne vernike i čestitao im krsnu slavu, podsetiv�i ih na mučeničko stradanje sv. velikomučenika Georgija za veru u vaskrslog Hrista. Posle bogoslu�enja pred hramom je upriličen program kulturnog dru�tva Prosveta, posle čega je u parohijskom domu priređena trpeza ljubavi.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.