Blagovesti u Puli

Na praznik Blagovesti, 07 aprila 2006 god. Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački Gospodin G. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Nikolaja u Puli. Episkopu su sasluživali jerej Goran Petković, paroh pulsko-perojski i jerej Marko Đurić, paroh druge parohije riječke.
          U svojoj besedi Episkop Gerasim je pozdravio prisutne vernike, uputivši ih na iskreni post i molitvu kako bi se dostojno pripremili za proslavu najvećeg hrišćanskog praznika Vaskrsenja, kojim je Hristos pobedio greh, smrt i đavola. Episkop je pozvao vernike na jedinstvo, ističući da jedinstveni lakše možemo odoleti iskušenjima koja nas snalaze u ovom životu.
           Nakon Liturgije Episkop je posetio obnovljeni hram u Peroju, kapelu u parohijskom domu i novozasađeni crkveni maslinjak.