Proslava Sv. Save u Srpskim Moravicama

Dan Svetoga Save u hramu Sv. Vel. Georgija u Srpskim Moravicama svečano je proslavljen unatoč hladnoći koja je ovih dana dostizala i do -20 stepeni. Tačno u deset sati slu�ena je Sveta liturgija na kojoj su pjevala djeca hora iz osnovne i srednje �kole kojima su tog dana časovi opravdani od strane ravnatelja i razrednika kako osnovne tako i srednje �kole. Istina, na Svetoj Liturgiji je bilo manje naroda �to zbog velike hladnoće a posebno zbog radnog dana. Zato je večernje sa programom uveče u 17 sati bilo dostojno Praznika uz prisustvo velikog broja vjernika i oko 120-oro djece. Nakon večernjeg Bogoslu�enja nadle�ni paroh je odr�ao kraću besjedu dajući poseban naglasak prisutnoj djeci da je Sveti Sava bio najljep�e, najposlu�nije, najpobo�nije dijete na�ega naroda. Zato smo večeras u ovom Svetom hramu da poka�emo i da potvrdimo svi zajedno da smo na Savinom putu, putu mira ljubavi koji spaja zemlju sa nebom, dijete sa djetetom, čovjeka sa čovjekom i narod sa narodima. Posle kraće besjede izveden je polusatni program nakon koga su podjeljeni svetosavski paketići svoj djeci a njih je hvala Bogu bilo oko 120. Sponzor ovogodi�njih darova bilo je Srpsko nacionalno vijeće grada Vrbovskoga koje osim ovog dobrog djela poma�ući u očuvanju na�e tradicije i kulture djeci vjeronauka već dvije godine obezbeđuje prevoz do na�ih svetinja kao �to su Manastir Krka i Lepavina.

paroh srpskomoravički protojerej-stavrofor Jelenko Stojanović

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.