Sabranje sve�tenstva i mona�tva
Eparhije gornjokarlovačke

U utorak 27. decembra 2005. godine, u prostorijama zgrade Eparhije gornjokarlovačke u Karlovcu sa početkom u 10.00 časova odr�ano je redovno godi�nje Sabranje sve�tenstva i mona�tva Eparhije gonjokarlovačke.
U svom uvodnom izlaganju Episkop gornjokarlovački G. Gerasim pozdravio je prisutno sve�tenstvo i osvrnuo se na bogoslu�beni �ivot u 2005. g.
Episkop je sa rado�ću pozdravio novorukopolo�ene  sve�tenike u 2005. godini koji su popunili 9 upra�njenih parohija, tako da   trenutno u Eparhiji gornjokarlovačkoj  slu�buje  19 sve�tenika  a u manastiru  Gomirju  podvizava  5 monaha i monahinja.
Tokom slijedeće 2006. godine Episkop Gerasim je istakao da će  uz Bo�iji blagoslov nastojati  popuniti i ostale  upra�njene parohije.
Episkop je istakao da je obnovljen i veći broj hramova i parohijskih domova, ali i jedan od glanih problema je slab povratak izbeglog Srpskog stanovni�tva na svoja ognji�ta kao i obnova njihovih poru�enih domova. Onaj dio stanovni�tva koji se i odluči na povratak nailazi na dosta problema prilikom  povratka   a  mladi ljudi skoro nikako ne dolaze do posla �to je svakako jedini uslov njihove egzistencije.
U toku 2006. g. istaknuti su planovi za nastavkom radova na obnovi hramova i parohijskih domova kao i pru�anje humanitarne pomoći povratnicima i ugro�enom  stanovni�tvu.
Eparhija se shodno svojim mogućnostima kroz organizaciju  humanitarne organizacije  SPC-e  � Čovjekoljublje � uključila u pomoć svom narodu a posebno mlađim osobama, �to se vidi kroz projekat
"Informativna i tehnička pomoć kod nostrifikacije  diploma", realiziranog u  2005. g.
Na Sabranju je i razmotreno pitanje nacionalizovane imovine Crkvenih op�tina i manastira  Gomirja . Do sada je uspje�no vraćena imovina na Rijeci a donekle u Karlovcu. U ostalom dijelu Eparhije povratak imovine jo� uvijek nije rije�en.
Na kraju Sabranja
, Episkop Gerasim svom sve�tenstvu i mona�tvu čestitao je nastupajuće bo�ićne i novogodi�nje praznike.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.