PASTIRSKA POSJETA EPISKOPA  G.GERASIMA PAROHIJAMA U DREŽNICI, DONJEM LAPCU I NEBLJUSIMA

DrežnicaNjegovo Preosveštenstvo Episkop g.g. Gerasim posjetio je u četvrtak 28.oktobra parohiju drežničku. U pratnji paroha drežničkog o. Miloša Orelja, Episkop Gerasim obišao je Ogulin, Jasenak i Drežnicu. U Ogulinu Episkop Gerasim posjetio je crkvu Sv.velikomučenika Georgija koja je trenutno u obnovi i ukazao na potrebu obnove  parohijskog doma u Ogulinu gdje se uNebljusi dogledno vrijeme planira postaviti novi sveštenik . Prilikom svoje posjete parohiji drežničkoj Episkop Gerasim obišao je Osnovnu školu gdje je prisustvovao času vjeronauke, koji  je proveo u  razgovoru sa đacima.
U Donjem Lapcu Njegovo Preosveštenstvo dočekao je paroh korenički o. Dalibor Tanasić sa kojim je obišao gradilište hrama Silaska Svetog Duha na Apostole. U prostorijama opštine Donji Lapac, Episkopa Gerasima dočekao je donačelnik opštine Donji Lapac g.Milan Dotlić koji ga je upoznao sa tokom radova na izgradnji hrama Silaska Svetog Duha na Apostole. Na kraju svoje pastirske posjete Episkop Gerasim obišao je crkvu Sv. proroka Ilije u Nebljusima.

Copyright © 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.