PROSLAVA PRAZNIKA PREPODOBNE MATI PETKE-PARASKEVE
NA KOLARIĆU

Njegovo Proesve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim na praznik Svete Petke slu�io je Sv. Arhijerejsku Liturgiju na Kolariću uz saslu�enje jerej Miroslava Babića paroha kolarićko-vojnićkog.
U besedi Njegovo Preosve�tenstvo Episkop g.g. Gerasim naglasio je značaj Sv. tajne Priče�ća koja nam je nadsu�tanstveno potrebna, jer u prolaznosti ovozemaljskog �ivota jedino je �ivot u Gospodu zalog za budućnost a takvim �ivotom �ivjela je u na�em narodu mnogo salvljena Prepodobna Mati Petka-Paraskeva.

Nakon Sv.Liturgije Njegovo Preosve�tenstvo Episkop g.g. Gerasim proveo je u razgovoru sa vjenicima povratnicima kao i sa gostima iz Australije. Trpeza ljubavi pripremljena je u novom obnovljenom parohijskom domu koji je obnovljen sredstvima Ministarstva obnove kao i uz pomoć EUO-a Eparhije gornjokarlovačke.
Stara crkva na Kolariću posvećena Sv. Petki zapaljena je zajedno sa 91 srpskom du�om 1941.god. Nedaleko stare spaljene crkve podignut je novi hram posvećen Vaznesenju Gospodnjem.
1997.g. u crkvu je bačena ručna bomba koja je devastirala hram. Dolaskom jereja Miroslava Babića na parohiju kolarićko-vojnićku 2001.g. hram je obnovljen i u njemu se redovno vr�i bogoslu�enje.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.