Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim u posjeti Crkvenoj opštini i parohiji na Rijeci

U subotu i nedelju, 09. i 10. oktobra 2004. g. Njegovo Preosveštenstvo pravoslavni Episkop gornjokarlovački Gospodin G. Gerasim, boravio je u posjeti Crkvenoj opštini i parohiji na Rijeci. Na praznik Sv. mučenika Kalistrata u nedelju, služio je Sv. Arhijerejsku Liturgiju u hramu Sv. Nikole, uz sasluženje: protosinđela Mihaila - duhovnika Manastira Gomirja, protojereja Jelenka Stojanovića iz Srpskih Moravica i jereja Dragana Antonićan iz Plaškog. Obraćajući se prisutnim vjernicima u besjedi je istakao potrebu što češćeg pristupanja Sv. tajni ispovijesti i pričešća.
Nakon Sv. Liturgije, Episkop Gerasim je izvršio osvećenje apartmana, koga je za potrebe Episkopa uredila i opremila riječka Crkvena opština.

Copyright © 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.