HRAMOVNA SLAVA SV. APOSTOLA PETRA I PAVLA U DONJEM BUDAČKOM

Crkva Sv. Apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom sagrađena je 1963. godine na temeljima poru�ene crkve, zapaljene od strane talijanskih vojnika za vrijeme Drugog svjetskog rata. Tokom rata 1991 � 1995. godine crkva nije o�tećena, tako da se od 1999. godine redovno proslavlja hramovna slava.
Ove godine na praznik Sv. Apostola Petra i Pavla, sa početkom u
10,00 časova odslu�ena je Sv. Liturgija u crkvi Sv. Apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom uz prisustvo vjernika donjobuda�tanske parohije. Sv. Liturgiju odslu�io je o. Du�ko Spasojević, paroh karlovački.
Nakon Sv. Liturgije odr�an je tradicionalni narodni zbor na
kojem je prisustvovao veliki broj pravoslavnih Srba sa Korduna i Srbije. Na večernjem bogoslu�enju sa početkom u 18,00 časova slu�ili su sve�tenici o. Jelenko Stojanović, paroh srpsko-moravički i o. Dragan Antonić, paroh pla�čanski uz pojanje hora Vladika Danilo Jak�ić iz Srpskih Moravica.
Nakon večernjeg bogoslu�enja splet narodnih igara odigrala je folklorna sekcija iz Krnjaka.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.