HRAMOVNA SLAVA SV. APOSTOLA PETRA I PAVLA U DONJEM BUDAČKOM

Crkva Sv. Apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom sagrađena je 1963. godine na temeljima porušene crkve, zapaljene od strane talijanskih vojnika za vrijeme Drugog svjetskog rata. Tokom rata 1991 – 1995. godine crkva nije oštećena, tako da se od 1999. godine redovno proslavlja hramovna slava.
Ove godine na praznik Sv. Apostola Petra i Pavla, sa početkom u
10,00 časova odslužena je Sv. Liturgija u crkvi Sv. Apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom uz prisustvo vjernika donjobudaštanske parohije. Sv. Liturgiju odslužio je o. Duško Spasojević, paroh karlovački.
Nakon Sv. Liturgije održan je tradicionalni narodni zbor na
kojem je prisustvovao veliki broj pravoslavnih Srba sa Korduna i Srbije. Na večernjem bogosluženju sa početkom u 18,00 časova služili su sveštenici o. Jelenko Stojanović, paroh srpsko-moravički i o. Dragan Antonić, paroh plaščanski uz pojanje hora Vladika Danilo Jakšić iz Srpskih Moravica.
Nakon večernjeg bogosluženja splet narodnih igara odigrala je folklorna sekcija iz Krnjaka.

Copyright © 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.