JOŠ JEDNA INTERNET PREZENTACIJA SPC U HRVATSKOJ
EPARHIJA DALMATINSKA

Sa blagoslovom Njegovog Preosvtenstva Episkopa dalmatinskog i administratora Eparhije gornjokarlovačke G. Fotija,  svestenštvo i bratija eparhije dalmatinske i gornjokarlovačke uložili su ogroman trud da se ovaj dio naše Crkve u Republici Hrvatskoj sa svim svojim duhovnim i kulturnim naslijeđem na najbolje mogući način predstavi čitavom svijetu.

Sajt sadrži sve pojedinosti koje su vezane za ovu eparhiju Srpske Pravoslavne Crkve, od njenog postanka pa do danas. Dakle, predstavljen je istorijat, svi manastiri i ustrojstvo Eparhije. Na posebnoj strani su i izdavačka djelatnost, zatim, dešavanja u Eparhiji i bogata riznica dalmatinske Eparhije, sa mnogo fotografija i propratnih tekstova.

Osnivanjem ovog sajta Srpska Pravoslavna Crkva je bogatija za još jednu internet prezentaciju svog sastavnog i živog dijela u Republici Hrvatskoj.

Veb sajt možete naći na adresi:  www.eparhija-dalmatinska.hr

Copyright © 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.