U TOKU  OBNOVA  HRAMA
SVETOG VELIKOMUČENIKA
GEORGIJA U DVORU

Odlukom Njegovog Preosve�tenstva episkopa dalmatinskog i administratora Eparhije gornjokarlovačke G. Fotija, za paroha dvorskog u Dvoru, postavljen je protonamjesnik Radoslav Anđelić. Do postavljenja za paroha u Dvoru ( 15. jula 2003. god.), protonamjesnik Radoslav Anđelić bio je paroh u Glini i opslu�ivao je parohiju u Dvoru.

Jo� kao paroh glinski od �kolske 2001/02. god. započeo je sa časovima vjeronauke u �O� Dvor�. Danas časove vjeronauke u Dvoru pohađaju 84 učenika.

Tokom rata hram Sv. Velikomučenika Georgija (1880) u Dvoru nije pretrpio o�tećenja kao �to je to bilo sa parohijskim domom, koji je znatno o�tećen. Ali tokom velikog nevremena 2002. godine, praćenog vjetrom i ledom, prouzrokovano je o�tećenje krova na sjevernoj strani hrama.

Ministarstvo kulture R Hrvatske odobrilo je za 2003. godinu financijska sredstva u iznosu od 200.000,00 kuna za obnovu hrama u Dvoru, koji je uvr�ten u Registrirano kulturno dobro R Hrvatske, kao i op�tina Dvor u iznosu od 20.000,00 kuna. Obnova hrama je započela tokom septembra 2003. godine i do sada je hram prekriven, zamjenjena je trula građa i letva. Zvonik je pripremljen za fasadiranje i promjenjeni su prozori na zvoniku. Vrijеdnost izvedenih radova iznosi 255.895,00 kuna.

Ministarstvo obnove R Hrvatske je sredinom juna 2003. godine počelo   sa   u obnovom parohijskog doma u Dvoru i do sada su radovi privedeni kraju. Obnovu parohijskog doma pomogla je op�tina Dvor sa 30.000,00 kuna, kao i Njegovo Preosve�tenstvo Gospodin Fotije sa 10.000,00 kuna. Da bi ostale na�e svetinje u  ovom kraju bile obnovljene molimo sve ljude dobre volje i ovdje i u rasejanju da svojim prilozima pomognete obnovu crkava;

-          Sv. Vel. Georgija u Dvoru
-          Sv. Petke u G. Javornju
-          Sv. Preobra�enja Gospodnjeg u Rujevcu
-          I parohijskog u Dvoru.

Time bi smo pokazali da smo istinski nasljednici na�ih predaka koji su svoju vjeru svjedočili podizanjem novih i obnavljanjem starih svetinja.

Va�e priloge mo�ete uplatiti na �iro-račun,

Srpske pravoslavne crkvene op�tine u Dvoru
                    � kunski � 2407000-11880113499

Srpske pravoslavne crkvene op�tine u Karlovcu
                    - devizni - 7030-1584545 za naznakom za koju crkvu.

Copyright � 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.