Arhijerejsko namjesništvo plaščansko

Parohije:

Drežnica -  hram Rođenja Presvete Bogorodice ( 1842, zvonik miniran 1942, spaljena 1944. god. ) parohiju sačinjavaju: Zrnići, Vuklići, Radlovići, Nikolići, Krakar, Radojčić, Palice, Lokva, Tomići, Trbovići i Brezovo.

Gornje Dubrave – hram Sv. Petke (1730, obnovljen 1972, oštećen 1992) parohiju sačinjavaju: Gornje i Donje Dubrave, Generalski Stol, Tounj, Popovo Selo, Gojak i Trošmarija.

Dubrave – hram Sv. Petke ( 1730, spaljen u Drugom svjetskom ratu, obnovljen 1972) parohiju sačinjavaju: Gornje i Donje Dubrave, Generalski Stol, Popovo Selo.

Jasenak – hram Sv. Velikomučenika Cara Lazara (1883, spaljen u Drugom svjetskom ratu, miniran poslije rata)  školska kapela Sv. Save ( 1877). Parohiju sačinjavaju: Bjelsko i Musulinski Potok.

Lička Jasenica – hram Sv. Proroka Ilije ( 1751 ) parohiju sačinjavaju: Begovac i Blata.

Munjava – hram Sv. Arhangela Mihaila i Gavrila ( 1841), filijalni hram Sv. oca Nikolaja u Otoku ( 1828 ). Parohiju sačinjavaju : Josipdol, Popovića Selo, Šegani, Manojlovići i Podveljun.

Ogulinska – hram Sv. Velikomučenika Georgija ( 1867, oštećen u drugom svjetskom ratu, renoviran 1967.god.).Parohijski dom oštećen i opljačkan 1991. god. Parohiju sačinjavaju : Ogulin, Brestovac i Vitunj.

Peroj – hram Sv. Spiridona ( 1787 ) grobljanska kapela Pokrova Presvete Bogorodice (1880, obnovljena 1966 godine).

Plaški – hram Vavedenja Presvete Bogorodice ( 1755 ) parohiju sačinjavaju: Plaški, zebić, lapat, Pl. Glava, Vera, Suvaja, J. Gora, Lastovo Brdo, Lisac, St. Selo, Strikino brdo, Tuk, Jezero, Vupča, Pl. Draga, Latin, Lički Kunić i Vojnovac.

Ponikve - hram Preobraženja Gospodnjeg (1812) obnovljena 2002. godine

Pula – hram Sv. oca Nikolaja (  sagrađen u VI  vijeku, obnovljen 1963., tokom 1991.god. hram je provaljen, opljačkano je 14 ikona, carske dveri i sasudi.)

Rijeka – hram Sv.oca Nikolaja ( 1785 ) hram Sv. Velikomučenika Georgija na Sušaku (1939). Parohiju sačinjavaju: Rijeka, Bakar, Kostrena, Kraljevica, Čavle, Viškovo, Kostav, Matulji, Volosko, Opatija, Lovran.

Srpske Moravice – hram Sv. Velikomučenika Georgija ( 1900 ), hram Sv. ap. Petra i Pavla u Vojnom Tuku ( 1759, spaljen u Drugom svjetskom ratu, obnovljen 2001 godine), hram Sv. proroka Ilije u Vrbovskom ( 1775, oštećen u Drugom svjetskom ratu, obnovljen 1968). Parohiju sačinjavaju: Srpske Moravice, Vrbovsko, Stubica, Hajdini i Vojni Tuk.

Tržić – hram Sv. ap.Petra i Pavla ( 1741, srušen u Drugom svjetskom ratu), parohiju sačinjavaju: Tržić Tounjski (dio mjesta iseljen 1960-1965, radi stvaranja vojnog poligona «Slunj»), Ključ i Kosa.

Crikvenica – hram Sv.oca Nikolaja ( 1928 ), parohiju sačinjavaju: Crikvenica, Jadranovo,Selce, Bribir i Novi Vinodolski.

Copyright © 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.