Osvećenje hrama Svete Petke u Glavacima

* 27. 10. 2009 god.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim na praznik Prepodobne mati Paraskeve - Svete Petke izvršio je osvećenje hrama u Glavacima posvećenog ovoj svetiteljki a zatim i načalstvovao na Svetoj Arhijerejskoj Liturgiji uz sasluženje sveštenstva i monaštva Eparhije gornjokarlovačke.

U svojoj besjedi Episkop je zablagodario Gospodu na ovom velikom događaju u duhovnom životu pravoslavnih Srba ovog kraja i cijele Eparhije gornjokarlovačke i zahvalio se svima onima koji su pomogli u izgradnji i obnovi ove svetinje kao i kumovima, načelniku opštine Vrhovine G. Miloradu Deliću i zameniku načelnika opštine Vrhovine G. Miroslavu Mašiću.

Nakon Svete Liturgije i reyanja slavskog kolača, za vjerni narod pripremljena je trpeza ljubavi.

[новости] [епархија] [св.сава гк] [епископ] [историја] [манастир]
[публикације] [адресар] [ризница] [апел] [линкови]